O marce

Początki

Marka zuzanna sol narodziła się z miłości do tańca. Tańczę od dziecka – mam na koncie mistrzostwa Polski w disco dance i występy w centrach handlowych wraz z grupą hip-hopową.
Kiedy w liceum w klasie bilingualnej przeżywałam zafascynowanie Hiszpanią, zapragnęłam w ramach hiszpańskiego „immersion” nauczyć się flamenco.
W międzyczasie zgłębiałam technikę tańca jazzowego, co bardzo pomogło mi w dalszym rozwoju tanecznym. Po dwóch latach skręciłam za ocean i zaczęłam moją przygodę z salsą (na 2, bo taką tańczyło się w moim rodzinnym Gdańsku). Stąd tylko kwestią czasu było zasmakowanie bachaty, a w końcu – zouka brazylijskiego.

To właśnie zouk, mimo moich problemów z błędnikiem (od zawsze w szkole miała problem z przewrotami i staniem na rękach, bo błędnik odmawiał mi posłuszeństwa) skradł moje serce i wyzwolił największe flow. I to właśnie ten taniec, wraz z moją instruktorką i modelką Patrycja, był inspiracją do stworzenia marki dla tancerzy. I to dlatego spodnie, które szyję, nazywałam długo brazylijskimi, mimo że w zasadzie nie pochodzą z Brazylii. 😀
Spodnie pareo sprawdzają się świetnie również jako spodnie do jogi, spodnie na plażę lub po prostu spodnie na wakacje. Chwalą je sobie dziewczyny, które dużo podróżują i potrzebują ubrań, które są wygodne i zajmują mało miejsca w walizce lub plecaku.
Dziś spodnie brazylijskie, czyli spodnie pareo wypróbowały tancerki różnych technik: od jazzu, przez zouka, po pole dance i dancehall. I wszystkie potwierdzają, że są super wygodne i świetnie wyglądają, a przede wszystkim pomagają im poczuć się super w swoim ciele i tańczyć bez zahamowań – i o to właśnie w tym wszystkim chodzi.

Jak powstają nasze produkty?

Projektantka i założycielka marki – czyli ja – to absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Szkoła ta stawia duży nacisk na naukę CSR, etyki w modzie. Dlatego od początku wiedziałam, że jeśli kiedykolwiek założę własną firmę, będzie to marka z minimalnym wpływem na środowisko. Nie ma mowy o nadprodukcji, produkcji w Azji, a materiały będą możliwie jak najbardziej przyjazne środowisku. Dlatego postawiłam na własną produkcję i w swoich kolekcjach świadomie wybieram wiskozę EcoVero, tencel i bawełnę organiczną. Wybierając moje produkty, masz gwarancję, że powstały one w Polsce i w godnych warunkach. 90% produktów szyję sama, przy większym obłożeniu małe partie wykonuje dla mnie zaprzyjaźniona niewielka pracownia w Warszawie. Materiały poprodukcyjne wykorzystuję do produkcji akcesoriów do włosów – nic się nie marnuje!

Personalizacja

Zdecydowana większość produktów powstaje dopiero po złożeniu zamówienia. Dlatego możesz dostosować je do swoich potrzeb – jeśli potrzebujesz wymiarów spoza rozmiarówki lub mniejszych zmian, np. spodnie kilka centymetrów krótsze – opcja „szycie na miarę” jest dostępna przy każdym produkcie. Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie wiadomość.

Festiwale

Uwielbiam poznawać Was na festiwalach tanecznych i rozmawiać z Wami na żywo. 🙂 Do tej pory miałam wspaniałą okazję być na takich eventach jak:
-Abra Zouk Festival
-Warsaw Zouk Festival

-Warsaw Brazil Festival
-Brazil Dance Festival
-Zouk Island Marathon

-Zouk Diverse Marathon
-Pura vida festival
Są to głównie, choć nie tylko, festiwale zoukowe. Jeśli masz sugestię, gdzie mogłabym wystawić się ze swoimi produktami – daj znać!
Wciąż szukam nowych miejsc i osób, dla których moje spodnie byłyby spełnieniem marzeń. Jestem otwarta na nowe wyzwania!

Shopping Cart